Jak powstaje ekogroszek?

Wśród wielu rodzajów paliw stałych, od kilku lat największą popularnością cieszy się ekogroszek OPIEKO. Wynika to bezpośrednio z jego parametrów, gdyż wyróżnia się on wysoką wydajnością, niskim wpływem na środowisko naturalne, a także świetną wartością kaloryczną, która wpływa na ilość oddawanej energii.

jak powstaje ekogroszekDo tego dodać trzeba jeszcze informację, że ekogroszek OPIEKO jest paliwem, które generuje znacznie mniej popiołu, niż inne paliwa stałe. Dzięki temu palenisko może być czyszczone znacznie rzadziej.

Wpływ na wysoką jakość ekogroszku OPIEKO ma sposób jego produkcji. Dzieje się tak, ponieważ jest przykładana szczególna waga do procesu sortowania i pakowania. Dlatego już na etapie sortowania odrzucone są:

  • frakcje niepalne,
  • miał,
  • substancje szkodliwe.

Szczegółowy proces produkcji ekogroszku

Żeby jednak we właściwy (kompletny) sposób odpowiedzieć na pytanie, jak powstaje ekogroszek OPIEKO, warto opisać całą omawianą procedurę. Pozwoli to lepiej zrozumieć wszelkie realizowane działania, dzięki którym do domów i budynków przemysłowych dostarczane jest paliwo najwyższej jakości.

  1. Pierwszym, jakże istotnym zadaniem, jest wybór węgla kamiennego, z którego pozyskany zostanie ekogroszek. Musi on wyróżniać się wysoką wartością opałową, dlatego też do jego selekcji trzeba podejść z odpowiednią uwagą.
  2. Warto podkreślić, że jeszcze przed wspomnianym pakowaniem węgla, oddzielane mechanicznie są bryłki o różnych wielkościach. Wówczas zostaje tylko jednolity materiał i z frakcji od 0 do 300 mm uzyskiwany jest przedział 10-25 mm.
  3. Ekogroszek trafia na linię produkcyjną, a następnie do hali, w której odbywa się jego pakowanie. Taśmociąg kieruje go do maszyny pakującej. Przygotowuje ona worki o wadze 25 kg każdy.
  4. Gotowe worki są transportowane przy użyciu chwytaka na paletę, która może pomieścić do 40 worków (przekłada się to na 1 tonę ekogroszku).
  5. Na koniec paleta zostaje owinięta i zabezpieczona przed dostaniem się wilgoci do środka. Po jej zabezpieczeniu trafia do klienta lub do magazynu.

Automatyzacja całego procesu produkcyjnego pozwala w znaczącym stopniu skrócić czas jego realizacji. Daje ponadto gwarancję wysokiej jakości produktu końcowego. Wszystko to przekłada się na możliwość uzyskiwania optymalnych parametrów spalania, jak również spełniania kluczowych kryteriów użytkowych.

Inne wpisy